Geo DXF Finder

Bardzo proste narzędzie dla geodetów do przeszukiwania plików DXF oraz MMP (Mikromap firmy Coder).

Program ten przeszukuje wszystkie pliki DXF oraz Mikromap (mmp) na dysku i wyświetla te pliki, które zawierają jakieś dane w podanym zakresie współrzędnych.

Podajesz X i Y oraz promień poszukiwań, a program przeszukuje wybrany folder lub cały komputer. Odnajdywane są wszystkie pliki, które mają jakiekolwiek dane (linie, punkty lub inne obiekty) w podanym zakresie.

Po odnalezieniu podawane są: rodzaj pliku, ścieżka i jego nazwa oraz ilość trafień (wystąpień jakichkolwiek obiektów) w tym pliku.

UWAGA – program szuka wyłącznie w układzie 2000. Jest to pierwsza wersja, pisana na własne potrzeby, testowana tylko przez chwilę.

 

Pobierz: DXF Find – wersja 1.1

15.12.2018 nowości w wersji 1.1:

  • poprawione wyszukiwanie plików DXF, gdzie współrzędne są zapisane z dużą ilością cyfr po przecinku – wcześniej program nie odnajdywał ich
  • drobne poprawki we wprowadzaniu (przy użyciu klawisza TAB) i w wyświetlaniu wyników

Wymagania: Windows 7 lub nowszy, powinno działać też na Windows XP ale z zainstalowanym dodatkowo: .NET 4.0 Client Profile


W systemie Windows może pojawić się niebieskie okno z informacją „System Windows chronił ten komputer” – należy kliknąć „Więcej szczegółów” (tam widać mnie jako wydawcę) i „Uruchom mimo to„. Niestety obejście tego wymaga certyfikatu EV za kilkaset euro, który jest wystawiany tylko na firmy.


Program napisany został na własne potrzeby.

Program nie zapisuje/modyfikuje niczego w robotach geodezyjnych (tylko odczytuje). Mimo wszystko używasz go na własne ryzyko i nie gwarantuję że działa poprawnie i bezbłędnie.